Alates 1. juulist uus vedaja ja uuenenud liinivõrk

Alates 1. juulist hakkab maakonnaliine teenindama AS Hansa Bussiliinid.

Kehtima jäävad kõik senised ühiskaardid ning uut kaarti soetada pole tarvis. Sõit Tartumaa liinidel on jätkuvalt kõigile tasuta. Liinidele tuleb 63 täiesti uut kuldses toonis bussi, mis pakuvad sõitjatele senisest enam sõidumugavust. Kõik bussid on madala sisenemisega, võimaldades bussi pääseda ka liikumisraskustega sõitjatel. Igal istmel on kolmepunkti turvavöö, mille kinnitamine on sõitjale kohustuslik. Istmete juures on USB-laadimispesad, mis annavad võimaluse tühjeneva telefoni akut sõidu ajal laadida. Busside salongidesse paigaldatakse ekraanid saabuvate peatuste infoga.

Uueneb ka liinivõrk. Kuigi senised põhiliinid jäävad endisel kujul käiku, on paljudel liinidel väljumisajad mõnevõrra muutunud. Vähekasutatavaid liinilõike on suletud ning selle asemel avatud uusi liine või pikendatud olemasolevaid liine. Lisandunud on ka selliseid kohti, kus Tartumaa Ühistranspordikeskus seni ühistransporditeenust ei ole osutanud (näiteks Laevast Tabiverre, Sõõrul, Nautrasil jm). Igal juhul tasub oma harjumuspärased sõiduajad enne 1. juuli saabumist üle kontrollida. Kõik sõiduplaanid on avaldatud riiklikus sõiduplaaniportaalis www.peatus.ee. Seal saab teha sõiduotsingu konkreetse kuupäeva kohta.

Reisijad, kes tahavad tutvuda pigem tabeli kujul sõiduplaanidega, leiavad sõiduplaanid siit:

SÕIDUPLAANID KOOS kinnitatud

Tabelisõiduplaanide kasutamisel pidage silmas sõiduplaanide kiiremaks leidmiseks, et liininumbri esimene number tähistab maanteed, mida mööda liin Tartu linnast välja sõidab või linna siseneb.

1 – Tallinna maantee

2 – Kurepalu tee

3 – Võru maantee

4 – Valga maantee

5 – Viljandi maantee

6 – Jõgeva maantee

7 – Jõhvi ja Kallaste maanteed

8 – Räpina maantee

9 – Tartut mitteläbivad liinid

Alates 15. juunist hakatakse maakonna bussipeatustesse paigaldama uusi, alates 1. juulist kehtivaid sõiduplaane. Seetõttu ei ole vana liinivõrgu viimastel sõidupäevadel juuni lõpus bussipeatustes kättesaadavad vanad sõiduplaanid. Palume vanade sõiduplaanide vaatamiseks kasutada sõiduplaaniportaali www.peatus.ee või helistada AS GoBus infotelefonil 640 4000. Palume mõistvat suhtumist, kuna 1500 bussipeatuse sõiduplaanide paigaldamine looduses on aeganõudev ja seetõttu tuleb plaanide paigaldamisega alustada enne juulikuu saabumist.