Tartumaa bussiliinid saavad uue vedaja alates 01.07.2023

Hansa Bussiliinid AS ja MTÜ Tartumaa Ühistranspordikeskus allkirjastasid 06.04.2022 avaliku bussiliiniveo lepingu Tartu maakonnaliinide teenindamiseks. Teenust hakatakse osutama alates 01.07.2023. Leping kehtib viis aastat ja kolm kuud.

Hansa Bussiliinid toob lepingu täitmiseks turule 63 uut keskkonnasäästlikku biodiislil sõitvat Iveco bussi. Investeeringu maht on 10 miljonit eurot. Ettevõtte liinimaht kasvab uue lepinguga 4,3 miljonit liinikilomeetrit aastas.

Kõik bussid on varustatud USB pistikupesade, turvakaamerate, gps-süsteemidega, elektrooniliste tabloodega (sh busside salongis), et reisijatel oleks saabuvate peatuste info sõidu ajal hõlpsasti jälgitav. Bussid on madalapõhjalised ja laiade ustega, mis tagavad ratastooli või lapsekäruga sõitja mugava sisenemise. Lisaks on signaalnupud, millega ratastooli kasutaja saab anda bussijuhile märku rambi avamise soovist.

Tartumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Maikl Aunapuu sõnul on kasulik uuendus jalgrattahoidja kasutuselevõtt mõnedel pikematel liinidel, mille tulemusel saab sõitja jalgratta bussisõidule kaasa võtta ja sihtkohas sellega edasi liikuda. Jalgrattahoidja olemasolu märgitakse vastavate liinide sõiduplaanidesse ning huvilistele luuakse võimalus rattakoha eelnevaks broneerimiseks. Teenust hakatakse pakkuma kevadest sügiseni.

Hansa Bussiliinide juhatuse liige Andres Puskar märgib, et Tartu maakonna avalike liinide teenindamise leping on suurimaid aastase liinikilomeetrite mahuga lepinguid Eestis ning selle teenindamiseks oodatakse ettevõttega liituma 100 inimest.
“Oleme rõõmsad uue koostöö sõlmimise üle Tartumaa Ühistranspordikeskusega, et ühiselt viia ühistransport täiesti uuele ning keskkonnasõbralikule tasemele,”  lisas Puskar.

AS Hansa Bussiliinid korraldavad siseriiklikke avalik-kommerts liinivedusid ning ka tellimus- ja töötajate regulaarvedusid. Hansa Bussiliinid AS kuulub Hansabussi kontserni, mis korraldab bussitransporti Eestis ja Lätis. Kontsernis töötab orienteeruvalt 500 inimest, käive 20 miljonit eurot.

MTÜ Tartumaa Ühistranspordikeskus korraldab liiklust kõikidel Tartu maakonnaliinidel. Lisaks sellele korraldatakse laeva- ja hõljukiliiklust Laaksaare-Piirissaare liinil ja sotsiaaltransporditeenust Tartu maakonnas.